Trening podciągania

4-5 podciągnięć

Uwaga!! Ten trening polega na opuszczaniu!

Jeśli w teście zrobiłeś 0-5 podciągnięć, najbardziej efektywnym i wzmacniającym treningiem będzie dla Ciebie trening opuszczania. To właśnie ten trening pomoże Ci najszybciej rozwinąć mięśnie i dzięki niemu zbudujesz swoją siłę i wytrzymałość najszybciej i będziesz mógł pobić swój rekord.

Trening opuszczania będzie skuteczniejszy ponieważ wywoła szybszy przyrost siły i wytrzymałości niż ewentualny trening podciągania z bardzo krótkimi w tym wypadku seriami. Opuszczeń możesz wykonać więcej, dzięki czemu poddajesz mięśnie obciążeniom przez dłuższy czas i bardziej stymulujesz ich rozwój.

Trening opuszczania polega na tym, że:

  1. Zamiast podciągać się do góry, stajesz na stołku tak, aby móc zawiesić się na drążku tak jak po pełnym podciągnięciu, czyli z brodą na wysokości drążka.
  2. Następnie zstępujesz ze stołka i powoli opuszczasz się, aż do wyprostowanych rąk.
  3. Potem znów wchodzisz na stołek i rozpoczynasz od nowa.

Opuszczanie powinno być wykonywane powoli. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli od momentu zstąpienia ze stołka do momentu, w którym ręce są całkowicie wyprostowane, upłyną ok 3 sekundy.

Powodzenia!

Jeśli w teście zrobiłeś 4 do 5 podciągnięć
Dzień 1
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 4
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 4 seria 1 6
seria 2 9 seria 2 11
seria 3 6 seria 3 8
seria 4 6 seria 4 8
seria 5 Równo 9 seria 5 Równo 11
Minimum 1 dzień przerwy Minimum 1 dzień przerwy
Dzień 2
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 5
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 5 seria 1 7
seria 2 9 seria 2 12
seria 3 7 seria 3 10
seria 4 7 seria 4 10
seria 5 Równo 9 seria 5 Równo 12
Minimum 1 dzień przerwy Minimum 1 dzień przerwy
Dzień 3
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 6
120 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 6 seria 1 8
seria 2 10 seria 2 14
seria 3 8 seria 3 11
seria 4 8 seria 4 11
seria 5 Równo 10 seria 5 Równo 14
Minimum 2 dni przerwy Minimum 2 dni przerwy
Advertisement

Filmy zawierające sceny podciągania

Ćwiczenia podciągania są podstawą w świecie fitness i trafiły do różnych form popularnych mediów, w tym filmów. Niezależnie od tego, czy chodzi o pokazanie siły, determinacji czy rutyny treningowej, sceny podciągania stały się kultowymi momentami w kinie. W tym artykule omówiono kilka godnych uwagi filmów, w których podciąganie odgrywa znaczącą rolę w narracji lub rozwoju postaci.

1. „Skalista” (1976)

Jedna z najbardziej kultowych scen podciągania w historii kina pochodzi z filmu „Rocky” w reżyserii Johna G. Avildsena. Sylvester Stallone, który także napisał scenariusz i zagrał tytułowego bohatera Rocky'ego Balboa, zapewnia niezapomnianą kreację. W kluczowym montażu treningowym Rocky wykonuje podciąganie na jednej ręce w ramach intensywnego programu treningowego. Ta scena doskonale oddaje determinację Rocky'ego i wyczerpujący charakter jego przygotowań do wielkiej walki z Apollo Creedem.

2. „Amerykański psychol” (2000)

„American Psycho” w reżyserii Mary Harron na podstawie powieści Breta Eastona Ellisa przedstawia Christiana Bale’a w roli Patricka Batemana, bogatego i narcystycznego bankiera inwestycyjnego skrywającego mroczny sekret. W jednej z niepokojących sekwencji filmu Bateman wykonuje intensywny program ćwiczeń obejmujący podciąganie. Ta scena ukazuje obsesję bohatera na punkcie fizycznej doskonałości i stanowi mrożący krew w żyłach kontrast w stosunku do jego psychopatycznych tendencji.

3. „Terminator 2: Dzień sądu” (1991)

Arcydzieło science-fiction Jamesa Camerona „Terminator 2: Dzień sądu” zapoznało widzów z T-800, granym przez Arnolda Schwarzeneggera, zarówno jako bezlitosną maszynę do zabijania, jak i obrońcę Johna Connora. W niezapomnianym momencie pokazano T-800 wykonującego podciąganie na drążku, podkreślając jego potężną siłę i wytrzymałość. Ta scena podkreśla połączenie cech człowieka i maszyny, które definiują postać.

4. „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (2011)

Steve Rogers, grany przez Chrisa Evansa, przechodzi niezwykłą przemianę w filmie „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. Zanim Rogers został superżołnierzem Kapitanem Ameryką, był chudym młodym mężczyzną z silnym poczuciem obowiązku. W jednej z sekwencji treningowych Rogers stara się wykonać pojedyncze podciągnięcie. Jednak jego determinacja i odporność przyciągają uwagę doktora Abrahama Erskine'a, co prowadzi do jego przemiany w kultowego superbohatera.

5. „Kurtka w całości z metalu” (1987)

Film wojenny Stanleya Kubricka „Full Metal Jacket” znany jest z szorstkiego przedstawienia wojny w Wietnamie i odczłowieczających skutków szkolenia wojskowego. W jednej ze scen obozu szkoleniowego sierżant artyleryjski Hartman, grany przez R. Lee Ermeya, popycha rekrutów do granic wytrzymałości fizycznej. Podciąganie na drążku to tylko jedno z wyczerpujących ćwiczeń, jakim poddawani są rekruci, podkreślające fizyczne i psychiczne wyzwania, przed którymi stają podczas przygotowań do walki.

6. „Spider-Man: Powrót do domu” (2017)

Marvel Cinematic Universe przedstawił Toma Hollanda w roli młodego Petera Parkera, znanego również jako Spider-Man. W „Spider-Man: Homecoming” jest humorystyczna scena, w której Peter próbuje się podciągnąć, mając na sobie kostium Spider-Mana. Scena dodaje bohaterowi szczypty realizmu, pokazując, że nawet superbohater zmaga się z codziennymi czynnościami, takimi jak trening.

7. „Ból i zysk” (2013)

Czarna komedia Michaela Baya „Pain & Gain” opowiada o grupie kulturystów granych przez Marka Wahlberga, Dwayne’a Johnsona i Anthony’ego Mackie, którzy zostają wplątani w przestępczy plan. W filmie pojawia się kilka scen intensywnych treningów podnoszenia ciężarów i kulturystyki, w tym podciągania się. Sceny te podkreślają zaangażowanie bohaterów w osiąganie swoich fizycznych celów, nawet jeśli prowadzi ich to na wątpliwą ścieżkę.

8. „Wojownik” (2011)

Dramat sportowy Gavina O'Connora „Warrior” opowiada historię dwóch braci, granych przez Toma Hardy'ego i Joela Edgertona, którzy byli w separacji, którzy biorą udział w turnieju mieszanych sztuk walki. Trening i kondycja fizyczna to główne tematy filmu, a podciąganie pojawia się wielokrotnie podczas rygorystycznych treningów bohaterów. Sceny podciągania symbolizują ich zaangażowanie w sport i podróż do odkupienia.

9. „Mroczny Rycerz Powstaje” (2012)

Epickie zakończenie trylogii o Batmanie Christophera Nolana zawiera pamiętną scenę, w której Bruce Wayne, grany przez Christiana Bale’a, podciąga się podczas przygotowań do powrotu jako Mroczny Rycerz. Ta scena przedstawia fizyczne i psychiczne przygotowanie Wayne'a do konfrontacji z potężnym przeciwnikiem Bane'em i ponownego wcielenia się w Batmana. Podkreśla znaczenie kondycji fizycznej w życiu superbohatera.

10. „Rambo: Pierwsza krew, część II” (1985)

Sylvester Stallone powraca jako John Rambo w pełnej akcji kontynuacji. W sekwencji ukazującej umiejętności przetrwania i sprawność fizyczną Rambo widać go podczas podciągania się na prowizorycznej siłowni w dżungli. Ta scena jest przykładem zaradności i determinacji bohatera, który podejmuje wyzwania wrogiego środowiska.

Filmy te pokazują wszechstronność scen podciągania w kinie. Podciąganie na drążku służy do przedstawiania sprawności fizycznej, rozwoju charakteru czy jako symbol determinacji. Podciąganie stało się narzędziem filmowym, które dodaje opowieści głębi i realizmu. Od hitów akcji po dramaty z postaciami – ćwiczenia podciągania nadal pozostawiają ślad na srebrnym ekranie.